K.S. "Kejza Team" Rybnik

Zobacz na facebooku:

STRONA GŁÓWNA

AKTUALNOŚCI

28 maja 2022

V TURNIEJ PRZYSZŁYCH OLIMPIJCZYKÓW

„Walka to sprawdzian prawidłowości opanowania technik” gen. Choi Hong Hi

 

W ostatni weekend majowy nie zwalniamy tempa i w 10 osobowym składzie meldujemy się
w hali w Kątach Wrocławskich na V Turnieju Przyszłych Olimpijczyków.

Zawody zostały rozegrane w trzech grupach wiekowych -U11 -U 13 i U 15.

 

W pierwszej grupie wiekowej startowała jedna reprezentantka naszego klubu Otylia Kwaśniewska U11 -31kg, która to po czterech emocjonujących zwycięskich pojedynkach, zameldowała się w finale, w którym to odniosła kolejne piąte zwycięstwo tego dnia
i zasłużenie zajęła I miejsce.  

 

To dopiero początek zawodów, a poprzeczka została  wysoko zawieszona  dla pozostałych judoków Kejza Team.

 

Druga grupa zawodników, która wyszła na tatami tego dnia to Maria Gosiewska U13 – 40kg oraz Bartłomiej Sypniewski i Miłosz Kowalski, którzy starowali w kategorii U13 –36kg.

 

Miłosz Kowalski rozpoczął zawody od efektowych trzech wygranych pojedynków, co pozwoliło mu dojść do strefy medalowej. Walka półfinałowa nie rozegrała się po myśli naszego zawodnika i już w następnym pojedynku walczył o brąz, który zasłużenie wyrwał z rąk rywala i zajął III miejsce.

Drugi zawodnik w tej kategorii Bartłomiej Sypniewski walczył z zmiennym szczęściem, który po dwóch wygranych pojedynkach doznał porażki i trafił do repasaży, w których jedną walkę wygrał i jedną przegrał co pozwoliło mu ostatecznie zająć VII miejsce.  

Maria Gosiewska walczyła dzielnie, lecz przeciwniczki tego dnia były za silne do pokonania i ostatecznie po dwóch przegranych walkach eliminacyjnych odpadał z zawodów.

 

Trzecia grupa zawodników to najliczniejsza reprezentacja naszego Klubu:  Hanna Kwaśniewska U15 –52 kg, Daria Chowaniec U15 -63kg, Bursztyka Małgorzata U15 +70kg, Samuel Kmieciak U15 -42kg, Mateusz Kowalski i Krzesimir Wawoczny U15 -50kg.

 

Małgorzata Bursztyka, przy odrobinie szczęścia i  dwóch pewnych wygranych pojedynkach zwyciężyła swoją kategorię zajmując I miejsce.

Kolejną zawodniczką, która startowała tego dnia to Daria Chowaniec, której w pierwszej rundzie miała wolny los, lecz już w kolejnych rundach czekały na nią wymagające przeciwniczki. Daria wykorzystała swoje doświadczenie i pewnie wygrała tą kategorię wagową zdobywając zasłużenie I miejsce (warto odnotowania jest fakt, iż walka finałowa trwała zaledwie 6 sekund BRAWO).

Hanna Kwaśniewska to ostatnia nasza reprezentantka, która wyszła na tatami w Kątach Wrocławskich. Hania wygrała dwie walki eliminacyjne i w półfinale po emocjonującym pojedynku musiała przełknąć gorycz porażki, lecz w walce o brąz w siedem sekund rozprawiła się z swoją przeciwniczką co spowodowało wywalczenie III miejsca.    

Samuel Kmieciak w Katach Wrocławskich pokazał techniczne Judo, które pozwoliło mu na wygranie 3 ciężkich walk, ponosząc jedną porażkę (system grupowy).   Ten wynik pozwolił Samuelowi na zajęcie II miejsca w swojej kategorii wagowej.   

Krzesimir Wawoczny, rozpoczął zawody od dwóch cennych wygranych co pozwoliło mu na zameldowanie się w walce półfinałowej, w której musiał uznać wyższość rywala i w kolejnym pojedynku walczyć o brąz. Drugi zawodnik w tej samej kategorii wagowej Mateusz Kowalski pierwszą walkę wygrał lecz w drugiej poniósł porażkę i trafił do repasaży w których kolejną walkę wygrał i zameldował się do walki o brąz, a tam czekał już na niego drugi reprezentant naszego klubu Krzesimir Wawoczny. Wewnętrzny pojedynek klubowy wygrał Mateusz Kowalski tym samym zajmując III miejsce , a Krzesimir Wawoczny V miejsce.

 

Dorobek Klubowy tego dnia jest bardzo dobry 7 medali – 3 złote medale, 1 srebny medal, 3 brązowe medale – ten wynik pozwoli drużynowo zająć VI miejsce wśród 47 klubów z całej Polski.  Zagłębiając się w statystykę 27 wygranych i 12 porażek sprawia 56% skuteczność wygranych pojedynków – BRAWO.

 

Serdecznie Dziękujemy niezastąpionym rodzicom, którzy tego dnia mimo dalekiego wyjazdu tłumnie stawili się kibicując WSZYSTKIM NASZYM MŁODYM JUDOKOM pokazując tym samym, iż Klub Sportowy "Kejza Team" Rybnik to jedna wspólna sportowa rodzina.

kejzateamrybnik@gmail.com

575 510 005

ul. Grunwaldzka 46, 44-210 Rybnik

PAWILON - 1 piętro

Kontakt

Obserwuj nas w social media:

JUDO CENTER CLUB