K.S. "Kejza Team" Rybnik

Zobacz na facebooku:

STRONA GŁÓWNA

AKTUALNOŚCI

05 października 2022

Sukcesy młodych judoków!

„Nic dwa razy się nie zda­rza
i nie zda­rzy” Wisława Szymborska

 

 

W pierwszy weekend października mocna drużyna Kejza Team wybrała się na ziemie małopolskie a dokładnie do Wieliczki, tym razem nie w celach turystycznych chcąc zwiedzić zabytkową kopalnię soli, lecz w celu zdobywczym, zwycięskim na zawody,  III International Judo Salt CUP Wieliczka 2022 , które tego roku gościły aż 506 zawodników z 47 klubów z Polski i zagranicy.

 

Nasi młodzi Judocy zaprezentowali się bardzo dobrze przywożąc 10 medali w tym aż sześć złotych,  jedno srebro i trzy brązowe krążki.  Tak obfite plony pozwoliły nam zająć bardzo wysokie czwarte miejsce drużynowo wśród 47 klubów udowadniając, iż nie ilość zgłoszonych zawodników, a ich jakość zawodnicza  pozwala na osiąganie bardzo dobrych wyników.

 

Pierwszego dnia turnieju mogliśmy się cieszyć z dwóch złotych medali. Pierwszy złoty medal wywalczyła Małgorzata Bursztyka U16, która po raz kolejny pokazuje iż zdobyte  doświadczenie,  pozwala jej na kontrolowanie walk według jej scenariusza -Gratulujemy.   Drugi złoty medal zawisł tego dnia na szyi Miłosza Kowalskiego U14, który tego dnia nie miał sobie równych i w sposób bezapelacyjny zdominował kategorię zwyciężając – Gratulujemy.

 

Srebro wywalczyła Hanna Kwaśniewska U 14, która z walki na walkę pokazywała coraz to lepsze judo, lecz doświadczyła na swoim przykładzie jak zarazem może być brutalne, które nie wybacza błędów, przegrywając w finał – Gratulujemy.

 

Kolejnym medalem jakim mogliśmy się cieszyć to brąz zdobyty przez Darię Chowaniec U14, która tego dnia walczyła z zmiennym szczęściem lecz w decydujących momentach potrafiła wychodzić zwycięsko – Gratulujemy.

Drugi brązowy medal przypadł Jankowi Burtszyka U14, który pokazał ogromne serce do walki, ambicję i złość sportową, jesteśmy przekonani że nie powiedział ostatniego słowa swoim przeciwnikom – Gratulujemy.

Trzeci brązowy medal wywalczył Krzesimir Wawoczny U16, który mimo problemów w pierwszej fazie turnieju konsekwentnie walczył do końca wyrywając zasłużenie brązowy medal – Gratulujemy.

 

W sobotnie popołudnie zaprezentowali się również Mateusz Kowalski  i Samuel Kmieciak, którzy walczyli dzielnie lecz tego dnia musieli z pokorą przełknąć gorycz porażki wyciągając odpowiednie wnioski na przyszłość.

 

Pierwszy dzień zawodów można zaliczyć do udanych z lekkim niedosytem z nadzieją na lepsze jutro ponieważ jak pisała Wisława Szymborska „„Nic dwa razy się nie zda­rza i nie zda­rzy” – nie ma dwóch identycznych walk, dwóch identycznych przeciwników, dwóch tych samych dni, dlatego z wielkim optymizmem przystępowaliśmy do niedzielnych zmagań.

 

Drugi dzień Października okazał się rewelacyjny wykonaniu młodszej grupy judoków, która to zdobyła 4 złote medale.

 

 

Pierwszy złoty medal wywalczyła Otylia Kwaśniewska U12, która rozprawiła się z swoimi przeciwniczkami w sprinterskim tempie, pokazując przy okazji bardzo efektowne i skuteczne judo – Gratulujemy.

 

W ślady koleżanki klubowej poszedł Jan Mularyczk U12, który z wielką swobodą i lekkością jednocześnie z konsekwencją i dobrze wykonaną pracą zdobył szczyt tego dnia jakim było zwycięstwo – Gratulujemy.

Trzeci złoty medal dorzucił Adam Pawlik U12, który konsekwentnie realizował plan nakreślony przez trenera zdobywają z stoickim spokojem pierwsze miejsce – Gratulujemy.

Ostatnia walka całego turnieju i tym samym jakże cenny złoty medal zdobył Tomasz Kuźnik, który po bardzo heroicznej walce, walce do samego końca zdobył zasłużony złoty medal – Gratulujemy.

 

Fabian Meller U12 był o krok od medalu jednakże w decydującym boju musiał przełknąć gorycz porażki ostatnie plasując się na dobrym piątym miejscu.  Sypniewski Bartłomiej i Marciniak Filip walczyli ambitnie i z podniesionym czołem, szacunkiem docenili przeciwnika.

 

Dwa dni zmagań Wieliczce pokazało ,iż rybnickie Judo klubu Kejza Team idzie w dobrym kierunku. Ogromne podziękowania dla trenerów Artura Kejzy i Michała Rzeszutka, którzy prowadzili zawodników podczas walk.

Serdeczne podziękowania dla rodziców, którzy w weekend wykonali kawał dobrej roboty dopingując każdego zawodnika pokazując iż judo to więcej niż sport,  że społeczność  klubu Kejza Team jest jedną wielką sportową rodziną – GRATULACJE!!!

 

Wierząc, iż następne turnieje przyniosą jeszcze większą dawkę adrenaliny, wspomnień , radości.

kejzateamrybnik@gmail.com

575 510 005

ul. Grunwaldzka 46, 44-210 Rybnik

PAWILON - 1 piętro

Kontakt

Obserwuj nas w social media:

JUDO CENTER CLUB