AKTUALNOŚCI

09 stycznia 2022

"Pokonujemy Granice" w Bielsku-Białej

„Jeśli potrafisz o czymś marzyć, to potrafisz także tego dokonać” Walt Disney

Dnia 08 stycznia 2022 roku zostały rozegrane zawody X Międzynarodowego Turnieju Judo „Pokonujemy Granice” w Bielsku-Białej.
W turnieju udział wzięło 626 zawodników z 51 klubów z Polski i zagranicy co pokazuje prestiż i rangę rozgrywanych zawodów.

Trzynastoosobowy team naszego klubu podjął wyzwanie, aby tego dnia zaprezentować się jak najlepiej i pokazać progres swoich umiejętności.
Warto  odnotować  fakt iż w klasyfikacji medalowej zajęliśmy wysokie 13 miejsce, na które złożyły się 2 złote medale i 4 brązowe.

Pierwszy złoty medal tego dnia zdobył (najlepszy zawodnik 2021 w kat. dzieci Klubu Kejza Team) Jan Mularczyk, który w kategorii MU12 -42 kgnstoczył 3 zacięte i zwycięskie walki, nie pozostawiając żadnych złudzeń kto tego dnia zasługuje na najwyższe miejsce podium pokazując dobrą technikę i myśl prowadzenia walki.
Drugi złoty medal dla naszego klubu zdobyła Hanna Kwaśniewska, która w kategorii WU 14 -52kg stoczyła 5 zwycięskich pojedynków, pokazując dobre przemyślane judo, kontrolując każdą walkę od początku do końca .
Brązowy medal wywalczyła Maria Gosiewska, która w kategorii WU12 -38kg walczyła z zmiennym szczęściem wygrywając dwie walki i dwie przegrywając, lecz to pozwoliło na wywalczenie bardzo dobrego trzeciego miejsca.
Drugi brązowy medal tego dnia wywalczyła Daria Chowaniec w kategorii WU14 +60kg walczyła dzielnie zwyciężając dwa pojedynki i ponosząc jedną porażkę.
Trzeci brązowy medal zawisł na szyi u Samuela Kmieciaka, który w kategorii MU16 -42kg również odniósł dwa przekonywujące zwycięstwa i raz musiał uznać wyższość przeciwnika.
Czwarty brązowy medal wywalczyła Małgorzata Bursztyka w kategorii WU16 +70kg walcząc w systemie grupowym odniosła jedną wygraną ponosząc dwie porażki.
Piąte miejsca punktowane wywalczyli Fabian Meller w kategorii MU12 -39kg oraz Antoni Sypniewski MU14 -54kg.
Siódme miejsce wywalczył Filip Szymura w kategorii MU12 -39kg.
Na tatami w Bielsku Białej zaprezentowali się również: Otylia Kwaśniewska, Miłosz Kowalski, Bartłomiej Sypniewski i Krzesimir Wawoczny, którzy dzielnie walczyli, jednakże tego dnia nie przebrnęli rund kwalifikacyjnych, zdobywając jednocześnie bardzo cenne doświadczenie.

Klub Kejza Team dziękuję i gratuluje wszystkim 13 judokom za godne reprezentowanie barw klubowych jak również miasta Rybnik.

Dziękujemy za gorący doping wszystkim rodzicom, którzy nie szczędzili swych gardeł dopingując wszystkim młodych judoków – Wasze wsparcie jest naprawdę odczuwalne i nieocenione!!!

Początek sezonu pokazał, iż w naszych judokach drzemie ogromny potencjał i gwarantuje worek emocji w bieżącym 2022 roku.