K.S. "Kejza Team" Rybnik

Zobacz na facebooku:

STRONA GŁÓWNA

AKTUALNOŚCI

21 lutego 2024

Piotr Kuczera w GRAND SLAM BAKU 2024

„Aby zostać mistrzem, trzeba mieć dobre nastawienie psychiczne do przygotowań” — Bruce Lee.
 
Długie tygodnie przygotowań, pokonywanie trudności na drodze, wylewanie hektolitrów potu i pokonywanie tysiące kilometrów w jednym celu, aby wystrzelić z formą w danym dniu, godzinie, minucie. Osiemnasty dzień lutego był sprawdzianem dla szerokiej kadry Kejza Team Rybnik, która startowała na dwóch różnych biegunach możliwości - Piotr Kuczera w GRAND SLAM BAKU 2024r oraz Juniorzy młodsi, młodzicy i dzieci starsze w Mistrzostwach Śląska.
 
Piotr Kuczera rozpoczął niedzielne przedpołudnie od walki z Brazylijczykiem bez żadnych kalkulacji, taktycznie i mądrze rozprawił się z wyżej notowanym przeciwnikiem i tym samym zrobił pierwszy krok do upragnionego medalu. Druga walka spokojna z pełną kontrolą nad przeciwnikiem z Uzbekistanu pozwoliła na zameldowanie się do ćwierć finału gdzie czekał już reprezentant Azerbejdżanu aktualna 2 w światowym rankingu. Piotr szedł po swoje i nie pozostawił żadnych wątpliwości kto jest lepszy dzisiejszego dnia. Półfinał to swoisty rewanż za finał mistrzostw Europy , Piotr miał coś do udowodnienia Holendrowi i wykorzystał swoją szansę odnosząc spektakularne zwycięstwo.
W Grande Finale Piotr zmierzył się z jedynką światowego rankingu reprezentantem Guzji Walki finałowe toczą się swoimi prawami, mają swoją historię , dramaturgie przebieg. Dziś Gruzin był za mocny lecz wszyscy wierzymy, że w najbliższej przyszłości Piotr również pokona tego przeciwnika. Cenne II MIEJSCE srebny medal dał 700 punktów do rankingu olimpijskiego co automatycznie otwiera autostradę do upragnionej kwalifikacji olimpijskiej
 
Faktem wartym podkreślenia jest to ,iż w walkach w Baku trenerem prowadzącym Piotra był trener klubowy Artur Kejza, a ten duet ufa sobie i rozumie się bez zbędnych słów – GRATULACJE!!!!
Podziękowania za wsparcie naszej sportowej pary dla Prezydenta Miasta Rybnik Piotr Kuczera
oraz Dyrektorom MOSiR Rybnik Rafałowi Tymusz i Arkadiusz Skowron
 
W Bytomiu 21 osobowa ekipa startowała w Mistrzostwach Śląska zdobywając 10 medali.
Mamy również Mistrzyni Śląska w kategorii dziecko starsze Hanna Stol FU 13 -33kg
Dziewczyny po raz kolejny pokazały, że są siłą w naszym klubie i w wewnętrznej rywalizacji klubowej wygrały z chłopakami zdobywając w sumie 6 medali, Panowie 5.
Pierwsze medale wywalczyły juniorski młodsze, które pokazały tego dnia, że zmiana roczników czy też kategorii wagowych nie jest dla nich straszna i z spokojem możemy zaglądać w przyszłość. Poniżej przedstawiamy wyniki poszczególnych grup:
 
JUNINORKI MŁODSZE FU18
Matylda Ferenc FU18 -70kg –
Małgorzata Bursztyka FU18 -
Daria Chowaniec FU18 – 70kg –
Hanna Kwaśniewska FU18 - 63kg -
Ania Kuźnik FU18 – 48kg – V MIEJSCE
 
Panowie tego dnia w kategorii U18 niestety spisali się gorzej aniżeli dziewczyny zdobywając tylko dwa siódme miejsca i walcząc zdecydowanie poniżej swoich umiejętności i oczekiwań.
 
JUNIORZY MŁODSI MU18
 
Samuel Kmieciak MU18 – 55kg VII MIEJSCE
Mateusz Kowalski MU18 – 60kg VII MIEJSCE
Pozostali nasi juniorzy młodsi walczyli dzielnie, lecz przegrywając swoje walki odpadli w eliminacjach.
Nasi młodsi panowie Młodzicy U 15 pokazali dziś wielkie serce do walki, super boje zdobywając ostatecznie trzy medale
 
MŁODZIK MU 15
 
Miłosz Kowalski MU 15 -46 kg
Jan Mularczyk MU 15 -46 kg
Bartłomiej Sypniewski MU 15 -46 kg
Przemysław Skrzypiec MU15 -50kg
Filip Cornik MU15 -42kg V MIEJSCE
 
Młodziczki natomiast walczyły zmiennym szczęściem ostatecznie zajmując dwa piąte miejsca.
MŁODZICZKI FU 15
 
Maria Gosiewska FU15 – 44kg V MIEJSCE
Karolina Salamon FU15 – 44kg V MIEJSCE
Dzieci starsze również przyniosły nam ogromne emocje tego dnia zdobywając dwa medale.
 
DZIECI STARSZE
 
Hanna Stol FU 13 -33 kg
Otylia Kwaśniewska FU 13 -36kg
 
Wśród Juniorów MU21 startował nasz rodzynek Łukasz Kawala U21 -90kg, który wywalczył
Pozostali nasi Judocy walczyli z zmiennym szczęściem, poniesione porażki należy przeanalizować i z głową do góry startować w następnych zawodach.
 
Ogromne podziękowania dla trenera Michal Rzeszutek, który prowadził naszych judoków, było to wyzwanie logistyczne i fizyczne – dziękujemy i Gratulacje.
 
Dziękujemy też wszystkim rodzicom, którzy licznie przybyli do hali w Bytomiu i z wielkim zaangażowaniem kibicowali i przeżywali wygrane i porażki – bez WAS nie byłoby tej atmosfery sportowego święta – Dziękujemy.
 

kejzateamrybnik@gmail.com

575 510 005

ul. Grunwaldzka 46, 44-210 Rybnik

PAWILON - 1 piętro

Kontakt

Obserwuj nas w social media:

JUDO CENTER CLUB