K.S. "Kejza Team" Rybnik

Zobacz na facebooku:

STRONA GŁÓWNA

AKTUALNOŚCI

24 stycznia 2022

Mistrzostwa Śląska w Judo 2022

„Upadnij siedem razy, ale wstań osiem” japońskie przysłowie.  

 

Mistrzostwa Śląska JUDO 2022r w grupie junior, junior młodszy, młodzik i dzieci starsze, które zostały rozegrane na tatami w Bielsku Białej były kolejnym przystankiem edukacyjnym dla naszej grupy zawodniczej Kejza Team.
 

Ośmioosobowa kadra wyznaczona przez Trenera Artura Kejza nie zawiodła zdobywając 6 medali: 2 złote, 1 srebro i 3 brązowe.
 

Pierwsza na matę została wywołana Daria Chowaniec kat. KU 14 - 63kg, która pokazała chart ducha walki, ambicji i po 2 walkach kwalifikacyjnych dotarła do strefy medalowej,
w której nie było żadnych wątpliwości kto zdobędzie złoto, pokonując bezapelacyjnie dwie kolejne rywalki, pokazując przy okazji,  iż w judo ważnym elementem jest konsekwencja dążenia do celu.  

 

Na kolejne walki nie czekaliśmy długo, ponieważ kolejnym zawodnikiem, który podjął wyzwanie był Miłosz Kowalski kat. MU14 -32kg , który również przez fazę kwalifikacyjną – 3 walki wygrane – przebrnął jak burza nie pozostawiając żadnych złudzeń swoim rywalom dając jasny sygnał kto będzie walczył o najwyższe laury. Walka półfinałowa jak również finałowa były walkami niezwykle zaciętymi obfitującymi w wielkie emocje i zwroty akcji, jednakże ręce w górę w geście triumfu podniósł nasz zawodnik zdobywając drugi złoty medal dla naszego klubu tego dnia.
 

Kolejnym zawodnikiem reprezentującym nasz klub była Hanna Kwaśniewska kat. KU14 -52kg, która podobnie jak Miłosz, trzy walki kwalifikacyjne wygrała bez problemów pokazując, iż forma jest wysoka. W walce półfinałowej kontrolując większość pojedynku popełniła jeden błąd, który kosztował ją awans do finału kończąc zawody na trzecim miejscu.

 

Rewelacyjny początek zawodów w stosunku 12:1 wygranych walk zapowiadał co raz to większe emocje.
 

Na kolejne walki nie czekaliśmy długo, ponieważ przed kolejnym wyzwaniem stanęła Małgorzata Bursztyka kat. KU16 +70kg, która przebrnęła pozytywnie rundę kwalifikacyjną meldując się do półfinału, w którym niestety musiała uznać wyższość późniejszej triumfatorki w tej kategorii.
 

Równolegle na tatami 2 rozpoczął swoje pojedynki kolejny reprezentant naszego klubu Krzesimir Wawoczny kat MU16 -50kg, który konsekwentnie walcząc wygrał pierwsze dwa pojedynki kwalifikacyjne meldując się w półfinale rozbudzając nasze apetyty ta kolejny sukces. Niestety walkę półfinałową przegrał z późniejszym tryumfatorem jak również walkę o brązowy medal zajmując ostatecznie bardzo dobre piąte miejsce.  
 

Matylda Ferenc kat. KU16 – 63kg długo musiała czekać aby móc zaprezentować swoje umiejętności, lecz było warto. Rundy kwalifikacyjne zaliczone i otwarta autostrada do upragnionej strefy medalowej. Finał niestety tym razem był po za zasięgiem, jednakże w walka o brązowy medal to była formalność, która pozwoliła nam się cieszyć z kolejnego już 5 medalu zdobytego tego dnia przez naszych judoków.
 

Późnym popołudniem na tatami zameldowali się dwaj kolejni judocy klubu Kejza Team Łukasz Kawalla kat MU21 -90kg i Mateusz Czarny kat MU18 -66kg. Przy odrobinie szczęścia, a przede wszystkim większego spokoju podczas walk Łukasz Kawalla mógł pokusić się o wygraną w walce finałowej,  ostatecznie zdobywając srebny medal.
 

To nie był dzień Mateusza Czarny, który niestety nie przebrnął tym razem walk kwalifikacyjnych dzielnie walcząc i godnie reprezentując klub.
 

Mistrzostwa Śląska Judo 2022r zakończone, które pokazały nam, -cyt. Trenera Artura - „Ziarenko zaczyna kiełkować” - , że ścieżka szkoleniowa wybrana przez trenera Artura Kejza jest właściwa, konsekwentna cierpliwa a przede wszystkim ciężka praca przynosi efekty.  
 

Tradycyjnie na trybunach jak również przed telewizorami, tabletami, nie mogło zabraknąć grupy wsparcia dla naszych Judoków – rodziców, którym serdecznie dziękujemy – Wasza wiara, doping, jest bardzo ważnym elementem sportowego życia. Dziękujemy.

kejzateamrybnik@gmail.com

575 510 005

ul. Grunwaldzka 46, 44-210 Rybnik

PAWILON - 1 piętro

Kontakt

Obserwuj nas w social media:

JUDO CENTER CLUB