06 września 2021

Cracov Judo Open 2021

Pracowity weekend w Krakowie

Młodzi Judocy z Rybnika pokazali, iż drzemie w nich ogromny potencjał, który cierpliwie odkrywają i cierpliwie szlifują.

Podczas Międzynarodowego turnieju Cracow Judo Open 2021 wśród 800 Judoków z 15 krajów i 97 klubów, pokazali, że idą dobrą ścieżką rozwoju, ponieważ nie ustępowali swym rówieśnikom z innych krajów,  niejednokrotnie pokazując dobre Judo, jednocześnie przywożąc 4 medale.

Najmniej doświadczona zawodniczka Małgorzata Bursztyka, sprawiła miłą niespodziankę. Gosia tego dnia wygrała wszystkie swoje walki i sięgnęła po zasłużony złoty medal.

Prawdziwy charakter do walki pokazał Miłosz Kowalski, który stoczył emocjonujące pojedynki awansując do finału gdzie znalazł pogromcę i ostatecznie zajął bardzo dobre drugie miejsce.

Kolejne srebro z zawodów przywozi Daria Chowaniec, która była o krok od wygrania swej kategorii.

Judocy z Rybnika przywożą również brąz, który wywalczył ambitnie walczący Jan Mularczyk, który ustępował warunkami fizycznymi ale poprzez ambicję, wolę walki i umiejętności mógł cieszyć się z medalu.

O podium otarł się Krzesimir Wawoczny który walki eliminacyjne przeszedł jak burza jednakże ostatecznie zajął piąte miejsce.

Pozostali reprezentanci klubu, Ferenc Amelia, Gosiewska Marysia, Kmieciak Samuel, Kowalski Mateusz, Kawala Łukasz, Czarny Mateusz, Kwaśniewska Hanna walczyli z zmiennym szczęściem niejednokrotnie ocierając się o wygrane.

Kolejne zawody, kolejne walki, kolejne emocje za nami jak również zebrane cenne doświadczenie, na międzynarodowym tatami.

Serdecznie dziękujemy wszystkim Rodzicom za obecność jak i wsparcie z trybun poprzez głośny doping.

Nie zwalniamy tempa w rozwoju i kształtowaniu młodych Judoków ponieważ już w poniedziałek nasi Judocy uczestniczą w Campie w Krakowie , które prowadzi Mistrz Olimpijski Paweł Nastula.