Zuzia Komarek

Studentka I roku Wychowania Fizycznego na Akademii Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach Trenuje judo od 2005 roku (1dan)
Dlaczego judo?
Zawsze byłam nieco nadpobudliwym dzieckiem, kochałam biegać, grać w piłkę i rywalizować o wszelkie możliwe podwórkowe tytuły. Stąd wziął się pomysł aby zapisać mnie do miejscowej sekcji lekkoatletycznej, więc po szkole pojechałam z tatą to uczynić ale zanim tam dotarliśmy tata musiał załatwić kilka spraw w Urzędzie Miasta a ja, niecierpliwa poszłam razem z nim. Kiedy czekałam na niego, w korytarzu zauważyłam kolorowy plakat z dwójką ludzi, którzy wykonują dziwne ruchy, które widziałam pierwszy raz w życiu. Plakat ten wywołał na mnie takie wrażenie, że na dobre porzuciłam marzenia o karierze lekkoatletki i zapisałam się do UKS „Dwójka” Rydułtowy gdzie zaczęłam treningi pod okiem mojego pierwszego trenera Jana Mańki. Po kilku latach treningów w Rydułtowach przeniosłam się do pobliskiego klubu KS „Polonia” Rybnik.
Czym dla Ciebie jest judo?
Jest dla mnie ważną częścią mojego życia. Wypełnia w zasadzie większą jego część. Daje mi poczucie spełnienia. Jest moją wielką pasją, dzięki niemu poznałam mnóstwo wspaniałych ludzi i przeżyłam wiele niezapomnianych chwil i przygód.
Jak zachęciłabyś kogoś by zaczął trenować judo?
Każdemu polecam trenowanie judo ponieważ daje ono szansę na kształtowanie charakteru, rzeźbienie ciała zarówno zewnętrznie jak i wewnętrznie. Judo daje nieprawdopodobną szansę na poznanie wielu wspaniałych ludzi z całego świata, którzy potrafią inspirować każdego dnia. W judo swoje miejsce znajdzie każdy, mały, duży, gruby i chudy. Dzięki trenowaniu judo nie wiem co to nuda.
Co jest najważniejsze w treningu judo? Umiejętności techniczne, taktyka czy talent? A może charakter?
Najważniejszy w trenowaniu judo jest charakter. Ponieważ dzięki niemu możemy łamać wszelkie bariery. Trzeba mieć przede wszystkim dobrze poukładane w głowie i codziennie ciężko pracować. Jeśli dodamy do tego nasze umiejętności techniczne, dobrą taktykę i wypełnimy talentem i dobrym trybem życia to możemy tylko czekać na zwycięstwa.
Jak wygląda Twoje przygotowanie do zawodów?
Swoje przygotowania do zawodów rozpoczynam od regulacji wagi, lubię mieć rozplanowany cały tydzień poprzedzający dzień zawodów tak aby o niczym nie zapomnieć dlatego tworzę sobie listę spraw, które muszę zrobić , staram się również rozplanowywać poszczególne posiłki każdego dnia tak aby jak najmniej osłabić swój organizm zbijaniem wagi. Jako że bardzo zwracam uwagę na to co jem, staram się przygotować na dzień startu tzw. kulki mocy, które zjadam między walkami. Ważne jest również nastawienie psychiczne dlatego układam sobie wszystko w mojej głowie tak aby w dzień zawodów zrobić po prostu swoje.
Co w tym sporcie sprawia Ci największą satysfakcję?
Najbardziej satysfakcjonujące jest oczywiście wygrywanie! Dużą satysfakcję daje również mocno przepracowany trening, taki po którym czujesz, że dałeś z siebie 1000%.
Jakie stawiasz sobie cele - co chciałabyś osiągnąć?
Chciałabym wreszcie zostać Mistrzynią Polski. Oprócz tego chcę jak najlepiej wykorzystać ostatni rok w kategorii juniora, podbić europejskie maty i …nauczyć się pływać :D Chcę udowodnić każdemu, że warto na mnie stawiać!
Dlaczego utożsamiam się z „Kejza Team” Rybnik?
Przede wszystkim ze względu na to, że:
 • Mam pewność, że jest to klub w którym uprawia się judo nie politykę.
 • Ufam i szanuję ludzi, którzy zarządzają klubem, widzę tutaj możliwość rozwoju.
 • Panuje tu świetna atmosfera, aż chce się trenować!


 • NAJWAŻNIEJSZE WYNIKI SPORTOWE:  2017  2016  2015


  Brak startów- rehabilitacja po rekonstrukcji ACL

  2014  2013  2012  Kejza Team Rybnik