STRONA GŁÓWNA

AKTUALNOŚCI

24 września 2023

Samuel KMIECIAK Brązowym Medalistą Mistrzostw Polski U16

W pierwszy dzień jesieni przybyliśmy do Opola na Mistrzostwa Polski U16 , Puchar Polski Polskiego Związku Judo a zarazem na międzynarodowy Turniej Nadziei Olimpijskich.

Dwunastoosobowa ekipa Kejza Team Rybnik walczyła o różne cele, lecz każdy miał jeden najważniejszy zdobyć medal tej prestiżowej imprezy.

Samuel Kmieciak U16 -50kg pokazał ogromny charakter do walki gdzie po dwóch wygranych dostał się do strefy medalowej, gdzie niestety w półfinale musiał przełknąć gorycz porażki lecz, w walce o brązowy medal podniósł się i wręcz wyszarpał zwycięstwo, zawalczył sercem i w taki sposób wywalczył III MIEJSCE Mistrzostw Polski U16 wygrywając 3 walki i ponosząc 1 porażkę.

Hanna Kwaśniewska U15 -57kg po początkowej wpadce wstępnej fazie turnieju, wykorzystała swoją szansę w repasażach gdzie odniosła 4 pewne zwycięstwa i zdobywając III MIEJSCE Międzynarodowego Turnieju Nadziei Olimpijskich Pucharu Polski Polskiego Związku Judo, jednocześnie wywalczyła sobie eliminację do Mistrzostw Polski Młodzików – 4 walki wygrane 1 porażka

Małgorzata Bursztyka U16 +70kg – była dosłownie o krok od medalu, lecz niestety przegrała walkę o brązowy medal i ostatecznie zajęła bardzo dobre V MIEJSCE Mistrzostw Polski U16

Daria Chowaniec U15 -70kg - była dosłownie o krok od medalu, lecz niestety przegrała walkę o brązowy medal i ostatecznie zajęła bardzo dobre V MIEJSCE Międzynarodowego Turnieju Nadziei Olimpijskich Pucharu Polski Polskiego Związku Judo

Pozostała część naszej ekipy walczyła dzielnie przeżywając huśtawkę nastrojów, ale niestety to nie był ich dzień i zajęli dalsze miejsca.

Serdeczne podziękowania dla wszystkich wiernych kibiców ,którzy dopingowali każdego naszego zawodnika.

Nikt nie zakładał, że tego dnia spędzimy na hali w Opolu ponad szesnaście godzin ponieważ zawody zakończyły się już po godzinie 23.