Piotr Kuczera

Piotr Kuczera Student I roku Wychowania Fizycznego na Akademii Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach. Trenuje judo od 2005 roku (1dan ).
Dlaczego judo?
Wszystko zaczęło się od tego, że poznałem jednego zawodnika judo, który był rok ode mnie starszy, a potrafił już wiele akrobatycznych trików takich jak stanie na rekach czy „gwiazda”. Bardzo mi tym zaimponował i też chciałem być tak wysportowany. Czym jest judo dowiedziałem się dopiero na pierwszym treningu z trenerem Arturem Kejza.
Czym dla Ciebie jest judo?
Judo jest centralnym punktem mojego życia, wokół którego wszystko inne się kręci. Całe moje życie jest mu podporządkowane.
Jak zachęciłbyś kogoś by zaczął trenować judo?
Judo korzystnie wpływa na rozwój sprawności u dzieci i młodzieży. Kształtuje osobowość, charakter, a także uczy samodyscypliny. W obecnych czasach większość młodzieży spędza swój wolny czas przed komputerem, nie integrując się z rówieśnikami, judo jest dobrą alternatywą do oderwania się od wirtualnego świata i poznania ciekawych osób.
Co jest najważniejsze w treningu judo? Umiejętności techniczne, taktyka czy talent? A może charakter?
Moim zdaniem liczą się wszystkie powyżej podane czynniki poparte ciężka pracą. Talent ułatwia początkową drogę kariery, jednak nie poparty treningiem nie daje rezultatów. Uważam, że dużą rolę odgrywa tutaj trener, który jest odpowiedzialny za przygotowanie fizyczne, ale też psychiczne zawodnika, ponieważ gdy zawodnik wierzy w swojego trenera, ma świadomość, że jest przygotowany kompleksowo.
Jak wygląda Twoje przygotowanie do zawodów?
Jest ono zależne od cyklu treningowego, który ustala trener. Nie zawsze są to pełne przygotowania, ponieważ startów jest bardzo wiele i nie przed wszystkimi można „złapać swiezosc” bo ucierpiałby na tym trening. Od niedawna przygotowanie do zawodów to dla mnie również regulacja wagi, która musi być rozpoczęta odpowiednio wcześnie aby nie wpłynąć negatywnie na moje samopoczucie.
Co w tym sporcie sprawia Ci największą satysfakcję?
Największą satysfakcję sprawia mi osiąganie celów, które sobie wyznaczyłem. Wiem wtedy, że to co robię i poświęcenia jakie znoszę przynoszą efekty.
Jakie stawiasz sobie cele - co chciałbyś osiągnąć?
Moim głównym celem jest medal Olimpijski. Po drodze czekają na mnie jednak cele pośrednie, takie jak medale Mistrzostw Polski, Europy czy Świata.
Dlaczego utożsamiam się z „Kejza Team” Rybnik?
Przede wszystkim ze względu na:
 • Przede wszystkim ze względu na Artura Kejze, który moim zdaniem jest niezastąpiony
 • Traktuję klub jak drugi dom, czuje się w nim swobodnie, jednak klub to przede wszystkim zawodnicy i trener, który swoim zaangażowaniem i poświęceniem przyczynia się do odnoszenia sukcesów
 • Funkcjonowanie w grupie, w której jest wzajemny szacunek, zrozumienie i wsparcie wpływa pozytywnie na mobilizacje do ciężkiej pracy.


 • NAJWAŻNIEJSZE WYNIKI SPORTOWE:


  2017

  2016


  2015


  2014


  2013


  2012


  Kejza Team Rybnik