Łukasz Wala

Do trenowania namówił mnie mój ojciec i brat Adrian. Mając pięć lat założyłem pierwszy raz judogę, wszedłem pierwszy raz do sali judo i tak zostało do dzisiaj. Pierwszy moim trenerem była Pani Ewelina Stanczewska obecnie Rogalka. Następnie przeszedłem do grupy II trenowanej przez trenera Ariela Kuśka. Po osiągnięciu pewnego wieku i umiejętności wreszcie mogłem trenować z najstarszymi w grupie I gdzie trenerem był Artur Kejza. W wrześniu 2016 roku po rozłamie w klubie „Polonia” Rybnik i powstaniu nowego klubu KejzaTeam-Rybnik, zostałem jego członkiem i tak jest aż do dzisiaj.

Judo jak każde inne hobby: sport, muzyka czy inne zajęcie, któremu poświęca się cały wolny czas, wykorzystując każdą wolną chwilę rezygnując z wakacji, ferii czy wolnych dni, zamieniają sport w sposób na życie. Jeśli się poświęca na treningi każde popołudnie w tygodniu, wiele weekendów na zawody w kraju czy za granicą, wiele tygodni na zgrupowania - to judo wyznacza styl życia.
Nie znam innego życia, w którym poza szkołą poświęca się czas na wiele innych rzeczy czy to spotkanie z przyjaciółmi, kino czy to inną formę relaksu. Powoli brak czasu na spotkania z przyjaciółmi ogranicza ich krąg do osób z judo, temat jaki się najczęściej przewija to również judo. Trenując 12 lat bez jakichkolwiek przerw można powiedzieć, że judo to moje życie !!!
Wchodząc na matę zmieniałem się z dziecka w chłopca, z chłopca w młodzieńca, z młodzieńca w mężczyznę. To tutaj poznałem samodyscyplinę, ciężkie treningi, smak zwycięstwa jak również gorycz porażki. To tutaj poznałem szacunek do przeciwnika co pokazuje, że z wieloma kolegami, z którymi jestem nie raz w pokoju na zgrupowaniach muszę walczyć o prym najlepszego w kraju. Po każdej porażce wiem co muszę zrobić by być silniejszy fizycznie i psychicznie.
Moim marzeniem było zostać mistrzem Śląska, to marzenie już dawno się spełniło, teraz reprezentuje nasze miasto i kraj na Pucharach Europy, a w lipcu 2016 r. były moje pierwsze Mistrzostwa Europy.
Tak marzenia zmieniają się w rzeczywistość pokazując, że wiara w siebie może wszystko.
Gdybym miał dzisiaj ponownie zdecydować co chciałbym w życiu robić – tylko judo !!!


NAJWAŻNIEJSZE WYNIKI SPORTOWE:


2016 r. – grupa wiekowa: junior młodszy, waga 73 kg2015 r. – grupa wiekowa: junior młodszy, waga 66 kg, 73 kg2014 r. – grupa wiekowa: junior młodszy (kontuzja)


2013 r. – grupa wiekowa: młodzik, waga 50 kg i 55 kg2012 r. – grupa wiekowa: młodzik, waga: 42 kg, 46 kg
Kejza Team Rybnik