Daniel Kejza

Uczeń Zespołu Szkół Mechaniczno – Elektrycznych w Rybniku Trenuje judo od 2003 roku (1 dan)
Dlaczego judo?
Wszystko zaczęło się pod wpływem tego, że mój tata jest trenerem judo i to dzięki niemu stanąłem na tatami. Myślę, że gdyby nie on nigdy nie poznałbym tak pięknej dyscypliny sportu.
Czym dla Ciebie jest judo?
Przede wszystkim jest tym czym żyję. Jest dla mnie również pokonywaniem własnych słabości, formą doskonalenia swojego ciała, oraz rywalizacją.
Jak zachęciłbyś kogoś by zaczął trenować judo?
Judo, bo dzięki tej dyscyplinie da się wiele nauczyć m.in. szacunku czy samodyscypliny. Jest to sport ogólnorozwojowy, który pomaga w rozwoju dzieci i młodzieży.
Co jest najważniejsze w treningu judo? Umiejętności techniczne, taktyka czy talent? A może charakter?
Moim zdaniem wszystkie czynniki są ważne. Judo to bardzo ciężka dyscyplina, gdyż nawet utalentowany zawodnik musi poprzeć swój dar bardzo ciężką pracą. Aby stać się zawodnikiem odnoszącym sukces trzeba być tak samo silnym jak dobrym technicznie, a charakter do walki podnosi wszystkie te cechy na coraz wyższy poziom.
Jak wygląda Twoje przygotowanie do zawodów?
Przede wszystkim staram się ustabilizować psychicznie, wyciszyć się. Jeśli zbijam wagę robie to z tygodniowym wyprzedzeniem. Wszystkie inne rzeczy staram się sprowadzić na drugi plan, ponieważ najważniejsze są dla mnie zawody.
Co w tym sporcie sprawia Ci największą satysfakcję?
Na pewno zwycięstwo na zawodach. Dostrzeżenie, że po cięzkiej pracy są efekty.
Jakie stawiasz sobie cele - co chciałbyś osiągnąć?
Na dzień dzisiejszy jestem zdominowany przez kontuzję stopy, przez którą moje cele diametralnie się zmieniły. Na pewno chciałbym wrócić w 100% do treningów. Chciałbym zdobyć tytuł Mistrzowski, a przede wszystkim być najlepszy!
Dlaczego utożsamiam się z „Kejza Team” Rybnik?
Przede wszystkim ze względu na:
 • Mojego trenera, który jest moim tatą. Zawsze mnie wspierał, dlatego ja wspieram jego.
 • „Kejza Team” Rybnik to klub, który powstał dzięki ludziom z pasją posiadającym chęć bycia najlepszym. Nie wyobrażam sobie innego składu i dzięki właśnie takim ludziom chce trenować.
 • Dla mnie klub to rodzina, dlatego poszedłem za ludźmi, których uważam za rodzinę, mają do mnie szacunek i mnie wspierają. W poprzednim klubie tego nie czułem, w jednym momencie zostaliśmy patologicznie potraktowani.

 • NAJWAŻNIEJSZE WYNIKI SPORTOWE:  2016


  Przerwa w startach spowodowana kontuzją stopy

  2015  2014


  Przerwa w startach spowodowana kontuzją kolana.

  2013  2012  2011  Kejza Team Rybnik